Promopoint

Jak przetrwać poniedziałek w pracy? 5 niezawodnych sposobów!

Powszechnie wiadomo, że poniedziałki rządzą się swoimi prawami. Nie da się przewidzieć poniedziałkowych zdarzeń, ale bardzo często występują one pod postacią niespodziewanych obowiązków, długich korków na drogach i szeroko pojętym pechem. Poznaj 7 sposobów, jak przetrwać poniedziałek w pracy, nie mając szansy na wolne!

 1. Zjedz porządne śniadanie
  Tak, to pewne, że w poniedziałek wstaniesz za późno nawet, by zobaczyć tył autobusu, który ucieka Ci sprzed nosa każdego dnia. W takim razie i tak nie musisz się już spieszyć! Jeżeli podróżujesz własnym samochodem, to tym bardziej masz prawo się spóźnić. Pośpiech złym pomocnikiem, za to dobra kanapka i mała wielka czarna dodadzą Ci sił na pierwsze kilkanaście minut pracy. Które najczęściej polega na zrobieniu kolejnej kawy.
 2. Zaopatrz się w odrobinę cukru
  Niezdrowy składnik przepysznych słodyczy to najszybszy sposób na poprawienie humoru i dodanie energii. Zwłaszcza taka czekolada podjadana między obowiązkami może być doskonałym sposobem na przetrwanie tego dnia.
 3. Wyglądaj na zajętego
  Jak szef zobaczy, że się obijasz, natychmiast zorganizuje Ci jakieś zajęcie, a nie jest to Twoim celem. W wolnych chwilach popracuj przed lustrem nad miną “Nie wyrabiam się z obowiązkami”, którą będziesz serwować naprzemiennie z “Ach jestem taki zarobiony”, a zapewnisz sobie większy spokój.
 4. Rób sobie przerwy
  Takie przerwy, które pozwolą Ci złapać oddech. Dlatego nie gap się w telefon, tylko wyskocz na chwilę pooddychać świeżym powietrzem lub ponarzekaj z innymi współpracownikami. Nic tak nie poprawia humoru i nie zachęca do działania, jak najświeższe ploteczki!
 5. Myśl o powrocie do domu
  Weźmiesz orzeźwiający prysznic, rozłożysz się na kanapie i wszystkie troski znikną jak sen złoty. Jeszcze tylko kilka godzin i wpadniesz prosto w ramiona kocyka, który złagodzi wszystkie smutki. Obowiązkowo z dobrym obiadem i ulubionym serialem albo książką. I postaraj się w domu nie myśleć o pracy. Teraz masz czas na siebie i rodzinę.

Ważne:​ Zastanów się chwilkę, jakim typem człowieka jesteś – wolisz pracować rano, czy po południu. Dostosuj do tego rytm swojej pracy. Jeśli więcej sił i kreatywności masz rano, to zacznij pracę od trudniejszych, bardziej angażujących rzeczy. Na koniec zostaw sobie łatwiejsze, które wymagają mniej siły lub myślenia. Odwrotnie, jeśli z rana masz energię świeżych zwłok. Wtedy trudne zadania realizuj po solidnej dawce cukru, najnowszych ploteczek i małej wielkiej czarnej!

Gorsze dni mogą zdarzać się nie tylko w poniedziałek. Nie sposób ich uniknąć. I chociaż godzina w pracy mija w tempie 10 godzin na urlopie, to każdy dzień musi się kiedyś skończyć. Nawet jeśli jesteś zbyt zmęczony by się uśmiechnąć, wiedz, że rozwiązania

obecnych problemów z pewnością pojawią się następnego dnia. No i, do weekendu zostały już tylko 4 dni!

Jesteś zainteresowany współpracą?
Porozmawiajmy o Twoim projekcie.

Telefon: +48 576 748 363
Mail: biuro@promopoint.pl